Střešní světlíky jsou užitečné, avšak někdy je žádoucí jejich funkci na nějaký čas utlumit, například jako prevenci oslnění odlesky, přehřívání a snížení prostupu UV záření. Proto přicházíme s řešením v podobě zakrytí střešních světlíků pomocí screenových plachet. Jde o metodu, která je nenáročná finančně i technicky, zato je však účinná a praktická. Je vhodná například do světlíků výrobních hal a firem, kde je přímý sluneční svit nežádoucí.

Odstíníme teplo, ale propustíme světlo.

Světlíky zakrýváme námi vyráběnými screenovými plachtami, a to na světlících všemožných velikostí a tvarů a provedení. Přitom tyto plachty nenaruší původní konstrukci prosvětlovacích prvků. Životnost plachet je navíc delší než nástřik nebo fólie, a tak se nemusí pravidelně obnovovat. Vydrží vám spoustu let.

 

7 důvodů, proč zvolit zakrytí světlíků plachtou

Toto zastínění střešních světlíků vám nabízíme jako jediní v České Republice! Řešení máme zapsané u Patentového úřadu České republiky jako Stíníci kryt střešního světlíku a Ochranný návlek střešního světlíku. Všechny naše produkty vyrábíme přímo v naší vlastní výrobě, která se nachází v srdci Beskyd.

Zastineni-stresnich-svetliku-prumyslove-haly-pomoci-screenovych-plachet

Proč zvolit zakrytí světlíku plachtou?

 • Jde o nejekonomičtější variantu zastínění střešních světlíků a prosklených fasád.
 • Plachta sníží proniknutí světla a tepelné energie přes prosvětlení budov. Prostor se proto tolik neohřívá.
 • Instalací zastínění tkaninou je možné teplotu uvnitř budovy snížit přibližně o 5 °C. 
 • Splňuje kritéria nastavená dotačním programem Úspory energie
 • Plachta nenaruší konstrukci prosvětlovacích prvků budovy.
 • Zastínění je možné kdykoliv demontovat, vyčistit a opět použít.
 • Plachta odolá UV záření i povětrnostním vlivům, a tak je její životnost delší než nástřik nebo protisluneční fólie.
 • Naši plachtu dokážeme umístit na fasádní prosklení i na všechny typy světlíků. Na kopulové, bodové, lucernové, obloukové i sedlové.

Technické parametry plachty

Stínící plachta pracuje na principu screenové rolety, je umístěná přímo na vnějším povrchu světlíku, a tak tvoří ochranu na exteriérové straně. Je mechanicky přichycená pružnými gumovými lanky a popruhy. V interiéru vypadá lépe než nástřik, neboť je rovnoměrná.

Technické informace, které se vám můžou hodit

 • Propustnost světla od 40,7 % až do 0 %
 • Propustnost sluneční energie (solární faktor) od 45,4 % až do 0 %
 • Propustnost UV záření od 21,5% až do 0%
 • Odolnost proti hoření B1 (nesnadno hořlavá)

Pro zastínění světlíků používáme různé druhy screenových plachet s různou propustností světla, sluneční energie a UV záření. Každá plachta je vyráběna na míru pro konkrétní světlík s ohledem na potřeby zákazníka. Díky širokému výběru materiálů dokážeme navrhnout optimální řešení pro každý světlík. Navíc jsme schopni kombinovat různé druhy materiálů v rámci jedné plachty na jednom světlíku, což umožňuje vytvoření jedinečného designu a maximální funkčnosti.

Jaký je princip fungování našeho zastínění a kolik ušetříte za klimatizaci?

První a na evropském trhu i jediní dokážeme zastínění i v rámci jednoho světlíku variabilně kombinovat. Plachta na jeden světlík je ušita z materiálů s různou propustností světla.

Na jižní stranu, kam dopadá nejvíce slunečního svitu, se použije například plachta se 100% zastíněním, zbytek se pokryje standardní plachtou. 

Dokážeme tak vhodnou kombinací plachet zamezit dopadu přímému slunečnímu svitu do interiéru v letních měsících, místně zabránit oslnění odlesky, nebo ještě více zvýšit účinnost zastínění.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti