Upravit stránku

Střešní světlíky jsou užitečné, avšak někdy je žádoucí jejich funkci na nějaký čas utlumit, například jako prevenci oslnění odlesky a přehřívání. Proto přicházíme s řešením v podobě zakrytí střešních světlíků a skleněných fasád plachtou. Jde o metodu, která je nenáročná finančně i technicky, zato je však účinná a praktická. Je vhodná například do světlíků výrobních hal a firem, kde je přímý sluneční svit nežádoucí.

 

Světlíky zakrýváme námi patentovanou screenovou plachtou, a to na světlících všemožných velikostí a tvarů a provedení. Přitom tato plachta nenaruší původní konstrukci prosvětlovacích prvků. Životnost plachty je navíc delší než nástřik nebo fólie, a tak se nemusí pravidelně obnovovat. Vydrží vám několik let.

 

7 důvodů, proč zvolit zakrytí světlíků plachtou

Toto zastínění střešních světlíků vám nabízíme jako jediní v České Republice! Řešení máme zapsané u Patentového úřadu České republiky vzor CZ 29453 U1-Ochranný návlek střešního světlíku. Realizujeme cca do 3 týdnů od objednání.

Proč zvolit zakrytí světlíku plachtou

Technické parametry plachty

Stínící plachta pracuje na principu screenové rolety, je umístěná přímo na vnějším povrchu světlíku, a tak tvoří ochranu na exteriérové straně. Je mechanicky přichycená pružnými gumovými lanky a popruhy. V interiéru vypadá lépe než nástřik, neboť je rovnoměrná.

Technické informace, které se vám můžou hodit

  • Propustnost světla 29,4 % nebo 0 %
  • Propustnost vzduchu v perforované variantě 2 400 mm/s.
  • Odolnost proti hoření B1.
  • Pevnost plachty v tahu je 1 250 N/5 cm.

Nejčastěji používáme plachty s propustností světla 29,4 %. Ty pracují na principu screenové rolety a hodí všude tam, kde je žádoucí funkci světlíků na nějaký čas utlumit. Plachty s propustností 0% používáme jen v případech, kdy je propustnost slunečního světla, nebo tepla do interiéru absolutně nežádoucí. A ve většině případu ji vždy kombinujeme s plachtou s propustností světla 29,4 %. Plachta na jeden světlík je ušita z materiálů s různou propustností světla.

Jaký je princip fungování našeho zastínění a kolik ušetříte za klimatizaci?

První a na evropském trhu i jediní dokážeme zastínění i v rámci jednoho světlíku variabilně kombinovat. Plachta na jeden světlík je ušita z materiálů s různou propustností světla.

Na jižní stranu, kam dopadá nejvíce slunečního svitu, se použije například plachta se 100% zastíněním, zbytek se pokryje standardní plachtou. 

Dokážeme tak vhodnou kombinací plachet zamezit dopadu přímému slunečnímu svitu do interiéru v letních měsících, místně zabránit oslnění odlesky, nebo ještě více zvýšit účinnost zastínění.

Nahoru