Stínění světlíků se věnujeme pře 10 let. Po-té, co jsme si zmapovali možnosti existujících materiálů pro stínění světlíků i jeho kotvení jsme se rozhodli, že chceme jít cestou vlastních řešení a výroby. Níže najdete několik faktorů, které nás k tomu vedli. 

Kvalita a původ materiálů

Za rok 2023 jsme zastínili dohromady světlíky o rozloze 20 000 m2. To je polovina Václavského náměstí v Praze. Pokud si představíme velikost běžných světlíků (3–12 m2), znamená to opravdu hodně zastínění pod naším dohledem.

A abychom mohli našim klientům vždy garantovat, že naše zastínění vydrží co nejdéle nápory slunečního a UV záření, rozmary počasí i nároky jejich výroby vyrábíme si stínící materiály sami. 

Stejně tak jsme vytvořili unikátní patentované mobilní ukotvení stínících plachet pro světlíky, které jsou bezkonkurenční nejen svou rychlou úpravou a kontrolou, ale i možností přesunutí zastínění i ukotvení na jiná místa. To využívají například naši klienti, kteří mají výrobu či prodejní prostory v nájmu a nechtějí narušit stavbu, nebo plachtu časem využijí na jiný světlík.  

Naše práce

A takhle vypadá světlík po našem zastínění tělocvičny v Dolních Beřkovicích. Sportovci jsou tak uchránění nejen před slunečním a UV zářením, ale také před nadměrným zahříváním prostoru. Celé zastínění trvalo 14 dní od podepsání objednávky.

Průběh a rychlost dodání

Nečekat na dodavatele je jednou z výsad prvovýrobců. Díky tomu, že našem materiály a jejich výrobu máme plně pod kontrolou, nestává se, že bychom čekali, až výrobce nebo distributor bude mít právě ten materiál, který bude pro Váš prostor ideální. Máme ho totiž ve vlastním skladu. 
 

Díky tomu si můžeme regulovat a řídit dle vašich plánů, sezónnosti i potřeb průběh a rychlost dodání celé zakázky. To se často pohybuje od 3 dnů do maximálně dvou týdnů od podepsání objednávky. Pokud se ovšem jedná o velké zakázky (tisíce metrů čtverečních) a na vrcholu naší i vaší sezóny, můžeme se pohybovat okolo 4 týdnů. 

Víme, že mnohdy se nástrahy spojené se světlíky projeví až při začátku sezóny, kdy světlo či teplo negativně zasahují do výroby, proto reagujeme flexibilně, abychom minimalizovali ztráty, nebo zhoršení pracovních podmínek. 

Proces naší spolupráce je vždy na míru vašim požadavkům. Odbornost našich zaměstnanců nám umožňuje reagovat rychle a flexibilně, a přitom vždy v maximální možné kvalitě. Proto vždy vše dokonale otestujeme a připravíme, a pak už instalujeme bez zbytečných průtahů.

Zakládáme si na tom, že o naší přítomnosti a pohybu v prostorách vaší firmy, výroby či například autosalonu téměř nevíte, vše si po odsouhlasení řešení zařídíme sami. 

Vzorkování stínění

Momentka z naší návštěvy u klienta zachycuje proces vzorkování stínění - klient se názorně podívá, jak různé stínící plachty vypadají na jeho světlíku při pohledu z interiéru. 

Možnost kombinovat materiály a regulace propustnosti tepla a světla

Naše vlastní materiály nám umožňují kontrolu kvality i původu, ale také jsme schopni tyto materiály kombinovat tak, aby zastínění světlíků dokonale odpovídalo vašim potřebám.
 

Kombinace materiálů, ať už se jedná o vrstvení nebo použití více materiálů na zastínění, nám umožňuje regulovat a směřovat propustnost světla UV záření i tepla skrze vaše světlíky.

Jediná úskalí těchto kombinovaných řešení jsou ve fyzice samotné. Je dobré si uvědomit, že není fyzikálně možné mít prostup světla třeba 80% a současně mít prostup sluneční energie 45% - už jsme v naší branži narazili na pár "expertů" co tohle tvrdí, tak pozor na ně. Jsou to jen plané sliby pro podepsání objednávky.

Jak funguje vzájemnost propustnosti tepla a světla

Pro porovnání vám představujeme pár příkladů pro prostup světla a sluneční energie (radiace) u různých materiálů, tak abyste si mohli představit jejich provázanost.

Celková cena materiálů a realizace

Uvědomujeme si, že naše velké objemy zakázek i velká výhoda vlastní výroby materiálů pro stínění i kotvení, je pro naši konkurenci téměř nemožné dostat se na naše ceny. 

Bohužel v poslední době se často setkáváme s tím, že konkurence tvoří naším klientům nabídky, které cenově odpovídají spíše celkové rekonstrukci světlíků než jejich zastínění. A vzhledem k tomu, že jednou ze základních hodnot Bonafy je férovost, zdá se nám toto počínání za hranou etičnosti. 

Proto rádi každému uděláme konkurenční cenovou nabídku tak, aby se mohl na trhu stínění světlíků lépe zorientovat. 

Ukázka nacenění od Bonafy a konkurence

Bonafa v tomto konkrétním případě nabídla realizaci zastínění cenu 96 420,06 Kč včetně DPH. Konkurenční nabídka na úplně stejnou činnost byla v hodnotě 480 146, 15 Kč.

V první řadě se vždy postaráme o to, aby vaše světlíky a jejich stínění byly v pohodě za každého počasí. Pomáháme tak efektivizovat a zlepšovat vaše pracovní prostředí i produkci. Usnadňujeme prezentaci vašich produktů nebo regulaci světla a tepla tam, kde mají na prostor zásadní dopad. Ovšem vedle vašeho kvalitního zastínění se také snažíme o to, aby segment zastínění světlíků byl férovým prostředím, kde vyhrávají nejlepší nabídky, a ne plané sliby. My za Bonafu také nabízíme aktivní vstřícnost, která je podle nás zárukou kvalitní, rychlé a cenově dostupné realizace.  

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti