Upravit stránku

Základním principem našeho zastínění je si uvědomit, že 100 % slunečního záření dopadá na naši vnější stínící plachtu umístěnou na střešním světlíku. Na rozdíl od interiérových baldachýnů naše zastínění, které pracuje na principu screenové rolety, většinu slunečního záření ještě v exteriéru budovy odrazí zpět, část pohltí a teprve pak jen malou část záření cíleně propouští do interiéru a to díky jemné perforaci našeho zastínění.

Odstíníme teplo, ale propustíme světlo.

V interiéru to vytvoří příjemné osvětlení umožňující běžné činnosti. Na růstu vnitřní teploty se propuštěné světlo prakticky neprojeví. Proto naše zastínění velice účinně zamezuje přehřívání interiéru pod světlíkem. Zároveň je díky jemné perforaci velice odolné proti nepříznivým povětrnostním vlivům, které na střeše panují. 

Princip fungování našeho zastínění
Princip fungování našeho zastínění

JAKÁ JE NEJVĚTŠÍ VÝHODA NAŠEHO ZASTÍNĚNÍ

Jednou z nejdůležitějších funkcí našich screenových plachet je maximální omezení průniku sluneční energie. Tato vlastnost je samozřejmě žádoucí především v letním období, kdy screenové rolety mohou snížit teplotu v místnosti až o několik stupňů a výrazně ušetřit náklady na klimatizaci a tím pomoci ke značné úspoře energií.

Díky čemu je to možné?

Naše screenová plachta dokáže pohltit a odrazit velkou část sluneční energie, a díky tomu zabránit nežádoucímu ohřívání interiéru. 

Proč nepoužíváme tmavé plachty

Výsledný efekt slunečního záření uvnitř místnosti udává i sluneční faktor. Tato hodnota závisí na termooptických vlastnostech barevných odstínů technické tkaniny, ze kterých je naše stínící plachta utkána. Všeobecně platí, že čím je textilie světlejší, tím je faktor odrazu tepelné energie větší, a čím je textilie tmavší, tím je větší faktor pohlcení tepla.

Pokud se tedy při výběru zaměříme na tepelné vlastnosti, pak je díky větší odrazivosti vhodnější zvolit světlé barvy. Proto se na zastínění nehodí různé tmavě zelené stínící plachty které se používají primárně jen na zastínění plotů a proto naše zastínění dodáváme pouze v bílém provedení.

Jaká je životnost našeho zastínění?

 • Stínící sítě na ploty, se nehodí na zastínění světlíků. Nezvladnou povětrnostní podmínky, které na střeše panují.
  Stínící sítě na ploty, se nehodí na zastínění světlíků. Nezvladnou povětrnostní podmínky, které na střeše panují.
 • Stínící folie a plachty bez odolnosti proti UV záření mají na světlících velmi krátkou životnost. Musí se často obnovovat.
  Stínící folie a plachty bez odolnosti proti UV záření mají na světlících velmi krátkou životnost. Musí se často obnovovat.

Proč nepoužíváme stínící fólie

Na střeše dochází k velkým tepelným výkyvům. Z toho důvodu dochází u světlíku, který je postaven převážně z hliníkových profilů a polykarbonátu k velmi různým tepelným roztažnostem použitých materiálů v konstrukci. Světlík je na to navržen, aby se s tím vypořádal. Bohužel tento jev velmi ovlivňuje životnost stínících folii a stínících nátěrů, které se z toho důvodu musí často obnovovat.  Naše řešení s tímto jevem počítá, je pružně přichyceno ke konstrukci světlíku a umožňuje tak teplotní roztažnost vyrovnávat a jeho životnost tak proto daleko předčí všechna konkurenční řešení.

Kolik s námi ušetříte za klimatizaci?

JAKÁ JE ŽIVOTNOST NAŠEHO ZASTÍNĚNÍ

Jedno z našich prvních zastínění jsme realizovali v roce 2016. Od té doby přišlo hodně bouřek, vichřic, ale i pěkných slunných dnů. V roce 2020 se přes nás přehnal dokonce i orkán Sabine. Ano, bílou už sice Ostrava trochu obarvila, ale naše zastínění bez jakéhokoliv servisního zásahu za ty roky pořád drží, je plně funkční a zákazník si jej pochvaluje.
 • Jedno z našich prvních zastínění jsme realizovali v roce 2016. Od té doby přišlo hodně bouřek, vichřic, ale i pěkných slunných dnů. V roce 2020 se přes nás přehnal dokonce i orkán Sabine.
  Jedno z našich prvních zastínění jsme realizovali v roce 2016. Od té doby přišlo hodně bouřek, vichřic, ale i pěkných slunných dnů. V roce 2020 se přes nás přehnal dokonce i orkán Sabine.
 • Aktuální stav. Ano, bílou už sice Ostrava trochu obarvila, ale naše zastínění bez jakéhokoliv servisního zásahu za ty roky pořád drží, je plně funkční a zákazník si jej pochvaluje.
  Aktuální stav. Ano, bílou už sice Ostrava trochu obarvila, ale naše zastínění bez jakéhokoliv servisního zásahu za ty roky pořád drží, je plně funkční a zákazník si jej pochvaluje.

CHCETE SNÍŽIT ENERGETICKOU NÁROČNOST BUDOVY VAŠÍ FIRMY

Pomocí našeho systému zastínění střešních světlíků dokážeme v letních měsících snížit teplotu uvnitř haly až o 5–7 °C. Přitom snížení teploty vzduchu o 1 °C je třikrát dražší, než jeho ohřátí. Dokáže významně snížit energetickou náročnost vašeho objektu a tím snížit náklady na energie. Díky tomu pomáháme splnit kritéria nastavená programem Úspory energie. 

Kolik s námi ušetříte za klimatizaci

Ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni (ZČU) jsme testovali optické vlastnosti našich stínících plachet. Díky naměřeným hodnotám tak dokážeme spočítat, kolik ušetříte na provozu klimatizace.

Ceny energií letí strmě nahoru. Připravte se na léto a nechejte si od nás ZDARMA spočítat, kolik ušetříte za klimatizaci, když si od nás necháte zastínit střešní světlíky naší patentovanou screenovou plachtou.

Jak to dokážeme?

Nechali jsme si změřit optické vlastnosti našich screenových plachet. Takže přesně víme kolik propustí, odrazí nebo pohltí sluneční energie. Když pak známe rozměry světlíku a typ zasklení, tak na základě toho dokážeme vypočítat například celkovou tepelnou zátěž v letním extrému.

Z našich výpočtů i zkušeností z praxe se ukazuje, že vliv stínění screenovou clonou na energetickou bilanci budovy je zásadní, zejména pokud jde o letní měsíce, kdy podle provedených měření je možno snížit teplotu uvnitř haly až o 5–7 °C. Přitom snížení teploty vzduchu o 1 °C je třikrát dražší, než jeho ohřátí.

Pro screenovou plachtu je pak typické, že při vysokém účinku při odstínění nežádoucích účinků slunečního záření zůstává zachován vizuální kontakt s vnějším prostředím a možnost využití přímého denního světla.

MÁTE ZÁJEM O VÝPOČET USPOR ZA KLIMATIZACI? NAPIŠTE NÁM

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti