Upravit stránku

Při budování solární fotovoltaické elektrárny už nemusíte světlíky obcházet, ale naopak jejich povrch využít.
Patentovali jsme technologii, která je jednoduchá, flexibilní a nenarušuje stavební konstrukci světlíků.
Jejich povrch tak využijete právě na výrobu elektrické energie.

Celý systém se skládá ze zakrývací plachty, která se přizpůsobí vnějšímu tvaru světlíku a z flexibilního fotovoltaického panelu. Výjimečnou funkcí je možnost posouvání solárního panelu po světlíku v závislosti na ročním období a intenzitě slunečního záření.

Plachta na zastínění má různou světelnou propustnost. Na stranu, která je nejvíce vystavená slunečnímu záření používáme materiál s nejmenší světelnou propustností a zde také instalujeme solární panel. Samotná plachta vyrovnává teplotní rozpínání světlíku a panelu, přizpůsobuje se nerovnostem světlíku a vyrovnává vibrace způsobené větrem.

Flexibilní solární panel pro využití světlíků

Výhody flexibilních solárních panelů:

  • Flexibilní solární panely jsou využívány právě tam, kde konstrukce vyžaduje nízkou hmotnost panelu a zároveň dobrou odolnost vůči povětrnostním podmínkám: karavany, lodě, obytná auta, chatky, domy s atypickou střechou a právě i světlíky.
  • Povrch modulu je rezistentní vůči špíně, takže odpadá nutnost jeho častého čištění.
  • Další výhodou je, že flexibilní solární panely neoslňují. Mohou tak být instalovány například na letištích. 
  • Tato solární technologie je schopná vyrábět elektřinu i při běžném denním světle.
  • Fotovoltaické panely jsou mimořádně tenké (cca od 2 mm), lehké (cca 2,5 kg/m2) a pružné, takže se přizpůsobí i nerovnému nebo zakřivenému podkladu.
  • Ceny flexibilních panelů jsou ve srovnání s klasickými vyšší, přičemž platí, že čím je panel větší, tím se cenový rozdíl snižuje. Na druhou stranu vám odpadnou náklady za hliníkovou konstrukci, která je s klasickými panely spojená.

Flexibilní amorfní solární panely jsou mnohem tolerantnější vůči oblačnému počasí než běžné pevné panely na bázi křemíku. Pro srovnání, standardní solární panely jsou v oblačném počasí schopné pracovat pouze při 10 % své kapacity, zatímco flexibilní panel produkuje přibližně 50 % jmenovitých hodnot.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti