Při budování solární fotovoltaické elektrárny už nemusíte světlíky obcházet, ale naopak jejich povrch využít.
Patentovali jsme technologii, která je jednoduchá, flexibilní a nenarušuje stavební konstrukci světlíků.
Jejich povrch tak využijete právě na výrobu elektrické energie.

Celý systém se skládá ze zakrývací plachty, která se přizpůsobí vnějšímu tvaru světlíku a z flexibilního fotovoltaického panelu. Výjimečnou funkcí je možnost posouvání solárního panelu po světlíku v závislosti na ročním období a intenzitě slunečního záření.

Plachta na zastínění má různou světelnou propustnost. Na stranu, která je nejvíce vystavená slunečnímu záření používáme materiál s nejmenší světelnou propustností a zde také instalujeme solární panel. Samotná plachta vyrovnává teplotní rozpínání světlíku a panelu, přizpůsobuje se nerovnostem světlíku a vyrovnává vibrace způsobené větrem.

Flexibilní solární panel pro využití světlíků

Jaké jsou výhody flexibilních solárních panelů?

Mezi hlavní benefity flexibilních solárních panelů patří jejich schopnost vyrábět elektřinu i při běžném denním světle. Další výhodou je, že flexibilní solární panely neoslňují. Mohou tak být instalovány například na letištích. Nebo povrch modulu je rezistentní vůči špíně, takže odpadá nutnost jeho častého čištění.  
  • Flexibilní solární panely jsou využívány právě tam, kde konstrukce vyžaduje nízkou hmotnost panelu a zároveň dobrou odolnost vůči povětrnostním podmínkám: karavany, lodě, obytná auta, chatky, domy s atypickou střechou a právě i světlíky.
  • Povrch modulu je rezistentní vůči špíně, takže odpadá nutnost jeho častého čištění.
  • Další výhodou je, že flexibilní solární panely neoslňují. Mohou tak být instalovány například na letištích. 
  • Tato solární technologie je schopná vyrábět elektřinu i při běžném denním světle.
  • Fotovoltaické panely jsou mimořádně tenké (cca od 2 mm), lehké (cca 2,5 kg/m2) a pružné, takže se přizpůsobí i nerovnému nebo zakřivenému podkladu.
  • Ceny flexibilních panelů jsou ve srovnání s klasickými vyšší, přičemž platí, že čím je panel větší, tím se cenový rozdíl snižuje. Na druhou stranu vám odpadnou náklady za hliníkovou konstrukci, která je s klasickými panely spojená.

Flexibilní amorfní solární panely jsou mnohem tolerantnější vůči oblačnému počasí než běžné pevné panely na bázi křemíku. Pro srovnání, standardní solární panely jsou v oblačném počasí schopné pracovat pouze při 10 % své kapacity, zatímco flexibilní panel produkuje přibližně 50 % jmenovitých hodnot.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti