Ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni (ZČU) jsme testovali optické vlastnosti našich nových stínících plachet. Díky naměřeným hodnotám tak dokážeme třeba spočítat, kolik klient ušetří na provozu klimatizace. A to se dnes hodí.

Ceny energií letí strmě nahoru. Připravte se na léto a nechejte si od nás ZDARMA spočítat, kolik ušetříte za klimatizaci, když si od nás necháte zastínit střešní světlíky naší patentovanou screenovou plachtou.

Jak to dokážeme? 

Nechali jsme si změřit optické vlastnosti našich screenových plachet. Takže přesně víme kolik propustí, odrazí nebo pohltí sluneční energie.  Když potom známe rozměry světlíku a typ zasklení, tak na základě toho dokážeme vypočítat například celkovou tepelnou zátěž v letním extrému. 

Z našich výpočtů i zkušeností z praxe se ukazuje, že vliv stínění screenovou clonou na energetickou bilanci budovy je zásadní, zejména pokud jde o letní měsíce, kdy podle provedených měření je možno snížit teplotu uvnitř haly až o 5–7 °C. Přitom snížení teploty vzduchu o 1 °C je třikrát dražší, než jeho ohřátí. 

Pro screenovou plachtu je pak typické, že při vysokém účinku při odstínění nežádoucích účinků slunečního záření zůstává zachován vizuální kontakt s vnějším prostředím a možnost využití přímého denního světla. 

MÁTE ZÁJEM O VÝPOČET USPOR ZA KLIMATIZACI? NAPIŠTE NÁM

Trocha teorie

Jednou z nejdůležitějších funkcí našich screenových plachet je maximální omezení průniku sluneční energie. Tato vlastnost je samozřejmě žádoucí především v letním období, kdy screenové rolety mohou snížit teplotu v místnosti až o několik stupňů a výrazně ušetřit náklady na klimatizaci a tím pomoci ke značné úspoře energií.

Díky čemu je to možné?

Naše screenová plachta dokáže pohltit a odrazit velkou část sluneční energie, a díky tomu zabránit nežádoucímu ohřívání interiéru.  Odstíníme teplo, ale propustíme světlo.

Přístroje potřebné ke změření optických vlastností našich nových stínících plachet. 

#screeny #svetliky #stinenisvetliku #klimatizace #screenoveplachty #energie #bonafaprojekt #fokusbuilding

Kontaktní formulář

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti