Ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni (ZČU) jsme testovali optické vlastnosti našich nových stínících plachet. Díky tomu známe solární propustnost našich stínících plachet. 

Co je to solární propustnost? 

Solární propustnost (propustnost energie) udává kolik procent z celkového slunečního záření (UV + světlo + infračervené) projde naší stínící plachtou.   

Jaké to má praktické využití? 

Díky znalosti solární propustnosti jsme mohli realizovat například zastínění světlíků na Waldorfské škole a školce v Olomouci. Na zastínění jsme použili solární plachty s propustností solární energie 45,4 %. Odstínili jsme tedy teplo, ale propustili světlo. Zlepšili jsem tak celkovou tepelnou pohodu v učebnách a zároveň vyhověli náročným hygienickým světelným požadavkům na školní učebny. 

Trocha teorie:

Jaké jsou optické vlastnosti stínících plachet?

Sluneční dlouhovlnné infračervené paprsky, které proniknou prosklením a jsou absorbovány podlahou, rostlinami a jinými objekty uvnitř budovy, se přemění v teplo (tento jev se označuje jako tzv. skleníkový efekt). Dochází k odrazu dopadající sluneční energie, a tím redukci tvorby tepelného záření.

Z tohoto důvodu je jedna z nejdůležitějších funkcí našich screenových plachet maximální omezení průniku sluneční energie. Tato vlastnost je samozřejmě žádoucí především v letním období, kdy screenové  plachty sníží teplotu v místnosti až o několik stupňů a výrazně ušetří náklady na klimatizaci a tím přispěje ke značné úspoře energií.

Díky čemu je to možné?

Naše screenová plachta dokáže pohltit a odrazit velkou část sluneční energie, a díky tomu zabránit nežádoucímu ohřívání interiéru.  Odstíníme teplo, ale propustíme světlo.

#screeny #zastinenisvetliku #svetliky #stineni #klimatizace #bonafaprojekt #fokusbuilding

Kontaktní formulář

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti