FOTOVOLTAIKA a ZASTÍNĚNÍ STŘEŠNÍCH SVĚTLÍKU


Představujeme nový produkt, který máme zapsaný u Patentového úřadu jako "Fotovoltaický ochranný návlek střešního světlíku". Jedná se o stínící návlek střešního světlíku, který omezuje prostup světelného záření. Návlek tvarově kopíruje vnější povrch světlíku a z vnější strany (nejlépe jižní) je opatřen fotovoltaickým panelem. 
 
Plachta může pokrývat celý světlík, ale také muže být pouze pod fotovoltaickým panelem. Plachta přímo pod panelem má dilatační funkci. Vyrovnává různé teplotní rozpínání materiálů panelu a světlíku i jeho nerovnosti. Plachta má také ochlazovací funkci. Zlepšuje výkon panelu v létě a také vyrovnává vibrace, způsobené větrem. Pokud se rozhodnete postavit solární elektrárnu na střeše, tak nemusíte světlíky obcházet, když už tam jsou je škoda je nevyužít. Montáž je jednoduchá bez složitější konstrukce. 
 
Máte-li problém s oslněním, odlesky, tak vám světlík zakryjeme plachtou, která je tvořena materiály s různou světelnou propustností. Ze strany, kde nejvíce svítí sluníčko se používá materiál s nejmenší světelnou propustností a tam se též instaluje solární panel. 
 
V dnešní době, kdy jsou solární panely stále levnější a energie naopak dražší je toto řešení ještě zajímavější. Vyřešíte zastínění střešních světlíků, čímž ušetříte za klimatizaci, navíc získáte vlastní fotovoltaickou elektrárnu. Výhodou je, že systém lze namontovat na světlík bez toho, aniž by se muselo do světlíku nějak zasahovat. Systém je navržen tak, že umožnuje různé posouvání panelu po světlíku během roku. V závislosti na tom, jak je sluníčko vysoko. Lze jej kdykoliv demontovat a znovu použít. 

#stineni #svetliky #svetlik #stiniciplachty #stinicitechnika #fotovoltaika #solarnipanely

Kontaktní formulář

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti