S nástupem technologií, monitorů a displejů, ale i manipulačních strojů uvnitř hal stále častěji řešíme stíněním světlíků nejen teplo a světlo, ale především odlesky, které znepříjemňují a mnohdy až znemožňují práci během slunečných dnů. To sebou nese samozřejmě nejen velké nepohodlí a neefektivitu při práci, ale také ohrožení či dokonce narušení BOZP. 

Vliv má čas, okolnosti, místo i promyšlená kvalita zakrytí vašich světlíků

Jedním z takovým příkladů byl i jeden náš klient z Plzně. U něj hrálo roli nejen odpolední slunce, ale i okamžiky, kdy řidiči vysokozdvižných vozíků manipulovali v nejvyšších patrech regálů. V tom okamžiku je odpolední slunko doslova oslepovalo a neumožňovalo práci. V těchto chvílích také docházelo častěji ke špatné manipulaci s nákladem, nebo dokonce nepříjemným nehodám, které narušovaly chod celého skladu i bezpečí v něm.

Vlastní materiály tvoříme na míru

Jelikož si v Bonafě naše materiály vyrábíme sami, můžeme ručit za jejich kvalitu, rychlost dodání a zároveň je můžeme přizpůsobit nebo zkombinovat na míru každého klienta. Zde jsme uplatnili silné vzorkování stínících materiálů a zastínili pouze ty světlíky, které byly nad rizikovými místy, abychom nenarušili světelnost a podmínky ve zbývajících prostorách.

Zastínění kopulových světlíků, Incheba v Bratislavě

Flexibilní a efektivní řešení výstavních prostor, který pracuje se světlem na míru

Díky tomu, že si materiály vyrábíme a umíme nakombinovat a vrstvit přesně tak, jak potřebujeme, jsme mu jeho přání splnili. Velikou výhodou je také náš patentovaný mobilní úchytový systém světlíků, který umožňuje do budoucna jednotlivá řešení přesouvat nebo bezbolestně měnit.

Vedle těchto výhod jsme také rádi, že můžeme za kvalitu u původ všech materiálů ručit a zpracovat je přesně tak, jak potřebujeme. I díky tomu můžeme také nabídnou cenu a rychlost, které neovlivňují externí distributoři.  

Kombinace požadavků nás motivují hledat ta nejlepší řešení 

I když se průmyslovému stínění věnujeme už od roku 2015, někdy přijdou nové výzvy, které řešíme úplně nejraději. Sami si totiž umíme ruku v ruce s novými technologiemi a materiály upravit vše na míru náročnosti našich klientů a nová řešení nás prostě baví. Nejčastěji řešíme stále problémy s přehříváním, ale v posledních pěti letech se čím dál častěji věnujeme i zmíněným odleskům a vedle toho i snižování prostupu UV záření, které může ohrožovat výrobky, materiály i zaměstnance.  

Podobně náročnými výzvami, jsou také prostory, které například pod jednou střechou kombinují více činností, jako je výroba a prodejna, z nichž každá má zcela jiné požadavky. I to jsme řešili u jednoho z našich klientů.   

I z toho důvodu jsme u tohoto z našich klientů museli být kreativní a přijít s nápadem, že stínící plachtu v rámci jednoho světlíku ušijeme z materiálů s různou propustností slunečního světla a energie.
 

Co jsme řešili a jak jsme na to šli

Na jižní stranu, kam dopadá nejvíce slunečního svitu, jsme použili plachtu s menší propustností sluneční energie, zbytek plochy jsme pak pokryli plachtou, která propustí více světla. 

Nad skladem jsme naopak potřebovali co nejvíce omezit prostup sluneční energie a UV záření, ale nad prodejnou zase potřebovali odrážet co nejvíce tepla, ale propustit co nejvíce světla. No prostě ta zmíněná alchymie. 

Jak to dopadlo

I na této složitější zakázce jsme si v Bonafě opět potvrdili, že vhodnou kombinací plachet dokážeme zamezit dopadu přímého slunečního svitu do interiéru v letních měsících, místně zabránit oslnění odlesky, nebo ještě více zvýšit účinnost našeho zastínění.

A díky naší ochotě a vstřícnosti jsme našli i tu nejlepší cestu, jak kombinovat různé stínící materiály a jejich vlastnosti nejen na úrovni místa ale také každého samotného světlíku. Proto jsme se dopracovali právě i ke kombinaci několika materiálů na jednom světlíku, kde jsme se s klientem dohodli na kombinaci dvou materiálů, která zohledňuje, jak vychází a zapadá sluníčko, a proto vyřeší i velmi specifický problém s odlesky.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti