Upravit stránku

FOTOVOLTAIKA a ZASTÍNĚNÍ STŘEŠNÍCH SVĚTLÍKU


 
Představujeme nový produkt, který má nově zapsaný u Patentového úřadu jako "Fotovoltaický ochranný návlek střešního světlíku".

Jedná se o stínící návlek střešního světlíku, který omezuje prostup světelného záření. Návlek tvarově kopíruje vnější povrch světlíku a z vnější strany (nejlépe jižní) je opatřen fotovoltaickým panelem.

Plachta může pokrývat celý světlík, ale také muže být pouze pod fotovoltaickým panelem. Plachta přímo pod panelem má totiž dilatační funkci. Vyrovnává různé teplotní rozpínání materiálů světlíku a panelu i nerovnosti světlíku. Má také funkci ochlazovací. Zlepšuje výkon panelu v létě a také vyrovnává vibrace, způsobené větrem.

Pokud se rozhodnete postavit solární elektrárnu na střeše, tak nemusíte světlíky obcházet, když už tam jednou jsou a je škoda je naopak nevyužít. Montáž je jednoduchá bez složitější konstrukce.

Máte-li problém s oslněním, odlesky, tak vám světlík zakryjeme plachtou, která je tvořena materiály s různou světelnou propustností. Ze strany, kde nejvíce svítí sluníčko se používá materiál s nejmenší světelnou propustností a tam se též instaluje solární panel.

V dnešní době, kdy jsou solární panely pořád levnější a energie naopak dražší je toto řešení ještě zajímavější. Vyřešíte zastínění střešních světlíků, čímž ušetříte za klimatizaci, a navíc získáte vlastní fotovoltaickou elektrárnu.

Výhodou je, že systém lze namontovat na světlík bez toho, aniž by se muselo do světlíku nějak zasahovat. Systém je navržen tak, že umožnuje různé posouvání panelu po světlíku během roku. V závislosti na tom, jak je sluníčko vysoko. Lze jej kdykoliv demontovat a znovu použít.

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti