Upravit stránku

Co vlastně děláte?

Specializujeme se na vnější zastínění střešních světlíků různými screenovými plachtami. 

Jasně :-) ale světlík je odvozen od slova světlo, kdo by ho chtěl proboha zakrývat, vždyť je to proti zdravému rozumu!

Ono to může znít paradoxně, ale v některých případech je žádoucí funkci světlíku na nějaký čas utlumit, nebo i vylepšit. Například máte problém s přehřívání, oslnění odlesky, nebo UV zářením. Na okně máte doma taky roletu  a když Vám svítí sluníčko na televizi, tak si ji zatahněte. Proto také většina našich instalací světlík nezatemňuje, ale pracuje na principu screenových rolet, kdy odstíníme teplo, ale propustíme světlo.

A není to drbání se levou nohou za pravým uchem? :-) Když světlík zakrývám, tak je přeci nemusím vůbec mít! K čemu světlík slouží? 

To pravě tak jednoduše nejde. Světlíky slouží k osvětlení, odvětrání, ale i k odvodu kouře v případě požáru. V halách jsou různí nájemci, kteří se střídají a každý má jiné požadavky, nebo nároky. Někdy třeba firma modernizuje svůj provoz a její požadavky se časem mění.

Každá hala a každý provoz potřebuje svoje. Zrovna včera jsem třeba řešil se zákazníkem, že za rok ušetřil s naším zastínění vice jak půl milionu na provozu klimatizace.

Někde je problém zase oslnění, které znemožňuje čitelnost obrazovek, nebo zamezuje provozu některým citlivějším zařízením. Tohle jsme řešili například s výrobou optických čoček.

A někde jsme třeba zákazníkům pomáhali snižovat množství UV záření v jejích skladech. Pro takový sklad léčiv, nebo peří je  UV docela problém.
Je to hala od haly a firma od firmy různé.

1

Tak to jsou všechno okrajové problémy, tohle většina firem neřeší. :-) Proč si světlík pořídit?

Teplých dnů v roce přibývá, ceny energii pořád rostou. Náklady na ochlazení vzduchu o 1 °C jsou vyšší než náklady na její zvýšení. Firmy své výroby modernizují, mají čím dál tím víc citlivých výrobních linek. Proto se z původně okrajového problému oslnění se postupující automatizací výroby stává čím dál tím větší problém. 

Letos jsme proto zvětšili a zmodernizovali výrobu. Naše realizace děláme po celém česku, slovensku a nově se chystáme vstoupit i na Polský trh. Máme spoustu stálých klientů, kteří se k nám rádi vrací.

Proto, pokud máte problém s přehříváním, oslněním, nebo UV zářením, tak nám napište a my Vám rádi pomůžeme.

 

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti